• تلفن:35274002 -031

 • موبایل:09133099465

اصفهان تک ماشین - دستگاه سیخ گیر - دستگاه سیخ زن - کباب سیخ گیر - فروش کباب سیخ کن در اصفهان

انتخاب دستگاه کباب زن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتخاب دستگاه کباب زن

دستگاه کوبیده زن اتوماتیک برای بهبود کیفیت، افزایش سرعت و همچنین رعایت بهداشت وارد آشپزخانه‌های صنعتی شد. این دستگاه‌ها را با نام‌های دیگری مانند کباب‌گیر، کباب سیخ‌گیر، کباب سیخ کن و کباب پیچ نیز معرفی می‌کنند.

ویژگی‌های عمومی دستگاه کباب زن

همه دستگاه کوبیده زن اتوماتیک، کباب پیچ، کباب سیخ گیر دارای ویژگی‌هایی مشترک هستند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 •  سیخ گیری بدون دخالت دست با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام می‌شود.
 •  دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که نیاز به نیروی ماهر ندارد.
 •  سیخ‌گیری یکنواخت انجام می‌شود و در نتیجه پخت بهتر و ریزش کباب ندارد.
 •  مجهز به شمارشگر اتوماتیک و کلید قطع اضطراری
 •  مجهز به سیستم تنظیم فشار نوع سیستم
 •  این دستگاه کباب گیر هیدرولیک است.
 •  قابلیت تنظیم سریع وزن کباب قالب ( ابعاد و وزن کباب) سفارشی است.
 •  پوشش دستگاه با ورق استیل است.
 •  مجهز به دو سنسور جهت افزایش دقت و ایمنی.

مشخصات فنی انواع دستگاه کوبیده زن اتوماتیک

دستگاه کوبیده زن اتوماتیک برای بهبود فرآیند تهیه و سیخ گیری کباب طراحی و تولید شده است. همه این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌های یکسانی بودند که به آن اشاره شد. اما هر کدام از آن‌ها از لحاظ مشخصات فنی با هم تفاوت دارند. مشتری باید بر حسب نیاز و هزینه خود یکی از این کباب زن‌ها را انتخاب کند.

 

هنگام خرید کباب زن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید کباب زن خانگی باید به آن توجه کنید این است که گوشت به بدنه‌ی دستگاه کباب زن نچسبد. در نتیجه انتخاب جنس مناسب کباب گیر بسیار اهمیت دارد. همان طور که گفتیم جنس بدنه کباب زن می‌تواند آلومینیومی، پلاستیکی یا تفلون باشد. بهترین جنس کباب گیر تفلون است چون هنگام گرم شدن گوشت به آن نمی‌چسبد.

کباب گیری که انتخاب می‌کنید باید قابل شست‌وشو باشد و بتوانید آن را با دست به راحتی بشویید.

نکته‌ی دیگر که مربوط به عملکرد دستگاه کباب زن خانگی است کیفیت نهایی محصول است. شما باید بتوانید به راحتی سیخ آماده شده را بلند کنید، بدون آن که گوشت از آن بریزد یا تغییر شکل دهد. اگرچه میزان و کیفیت مواد اولیه کباب هم مهم است، اما میزان زیادی از کیفیت آن به دستگاه کباب زن هم بستگی دارد. در مجموع هر نوع دستگاه کباب زنی را که انتخاب می‌کنید حتما راهنمای استفاده از آن را مطالعه کنید.

سوالات متداول

جنس قالب های دستگاه های کباب گیر/سیخ گیر از چه جنسی می تواند باشد؟

قالب های دستگاه های کباب گیر یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه می باشد که باید بدان توجه کرد. چراکه تاثیر فوق العاده زیادی بر کیفیت کباب حاصله دارد. جنس قالب های دستگاه های کباب گیر از سه جنس استنلس استیل، چدن، و آلومینیوم می باشد، که هریک بسته به نیاز مزایا و معایب خود را دارد.

کدام نوع قالب برای دستگاه های کباب گیر/سیخ گیر بهتر می باشد؟

فاکتورهای متفاوتی همچون قیمت، دوام، وزن و ... بر این موضوع تاثیر دارد. اما به طور کلی می توان گفت که استنلس استیل بهترین جنس و کیفیت را دارا می باشد، البته این قالب سبب چسبیدن کباب به استیل می شود. راه حل این موضوع بسیار ساده است، افزایش دمای قالب. با افزایش دمای دستگاه از چسبیدن کباب به قالب دستگاه کباب گیر جلوگیری می-شود، که نتیجه افزایش دما، خشک شدن کباب و کاهش کیفیت آن می باشد. ناگفته نماند که قالب های استنل استیل از نظر هزینه ای نیز به شدت بالا می باشند.

چدن کیفیت مقبولی دارد، و از نظر هزینه ای به صرفه تر از استنلس استیل می باشد، اما قالب های آن به شدت سنگین می باشد و وزن دستگاه  کباب گیر را به شدت سنگین نموده که به دو دلیل پیشنهاد نمی شود. اول اینکه در صورت ارسال به مناطقی که فاصله مکانی نسبتا زیادی دارند، هزینه حمل افزایش می یابد و دیگر اینکه به علت سنگین بودن قالب ها، فرایند تعویض قالب ها اندکی دشوار می شود.

قالب های آلومینیوم، هم دارای کیفیت مقبولی می باشند و هم از نظر وزنی به شدت سبک تر می باشند و از نظر هزینه ای نیز به شدت مقرون به صرفه می باشد. لذا شاید بتوان گفت محبوب ترین نوع قالب ها می باشد.

آیا سیخ کردن گوشت با دستگاه کباب گیر/سیخ گیر ، گوشت را سفت می کند؟

پاسخ به این سوال هم بله می تواند باشد و هم خیر. چراکه عوامل متعددی بر سفت شدت گوشت تاثیر دارد که تنها یکی از آن ها دستگاه کباب گیر می باشد. عوامل زیر بیشترین تاثیر را بر کیفیت کباب حاصله دارند.
•        کیفیت گوشت
•        میزان ترکیب مواد اولیه (گوشت، پیاز، سبزی و ...)
•        ابعاد قالب
•        جنس قالب

برای خرید یک دستگاه کباب گیر/سیخ گیر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هرگاه اقدام به خرید یک دستگاه کباب گیر می نماییم، جدا از هزینه هنگفتی که می نمائیم در حال خرید یک کالای سرمایه ای می باشیم، که در صورت عدم کیفیت دستگاه یا خرابی آن  هزینه های جبران ناپذیری را برای کسب و کار ما به ارمغان می آورد. پس حتما هنگام خرید باید به نکات زیر توجه کرد:
•      سابقه شرکت سازنده
•      همکاری با ارگان های بزرگی
•      موفقیت
•      برند
•      سیستم سازنده دستگاه ها
•       جنس موتور
•      کیفیت قطعات به کار رفته
•      جنس بدنه دستگاه
•      میزان مصرف انرژی

میزان مصرف آب در دستگاه های کباب گیر/سیخ گیر چه میزان می باشد؟

عموما دستگاه های کباب گیر به دو صورت اقدام به گرم نمودن قالب های خود می نمایند و همانگونه که احتمالا می دانید، دمای قالب ها تاثیر به سزایی در نچسبیدن گوشت به قالب دارد.  در برخی از دستگاه ها از آب برای بالا بردن دمای قالب ها استفاده می شود. بدین صورت که آب درون مخزنی وجود داشته که این مخزن توسط یک المنت برقی گرم نگه داشته می شود  و آب درون مخزن توسط یک الکتروپمپ از مخزن به درون قالب ها انتقال داده می شود. پس از پخش درون قالب ها دوباره به مخزن برگشت داده می شود. در طی این فرایند، مقداری از آب بخار می شود و باید به صورت مداوم مخزن آب چک بشود. اما در دستگاه-های جدید قالب ها مستقیما توسط المنت گرم می شوند، که در نتیجه مصرف آب آن تقریبا صفر می شود.

بدنه دستگاه کباب گیر/سیخ گیر از چه جنسی می باشد؟

یکی از بخش های اصلی دستگاه کباب گیر بدنه یا شاسی آن می باشد، که به علت در معرض دید بودن، اهمیت خاص خودش را دارد. اگر دستگاه کباب گیر بدنه خرابی داشته باشد، یا قسمت های مختلف آن زنگ زدگی داشته باشد، دیگر کسی نمی گوید این دستگاه چقدر کباب های خوبی می گیرد.
دستگاه های کباب گیر را می توان از پروفیل آهن با روکش ورق استیل یا از پروفیل استیل با روکش ورق استیل ساخت. پروفیل استیل نسبت به پروفیل آهن دارای کیفیت، طول عمر و استحکام بیشتری می-باشد. اما پروفیل آهن ارزانتر می باشد.

انواع دستگاه های کباب گیر/ سیخ گیر چیست؟

دستگاه های کباب گیر بسته به نیاز مشتری در انواع مختلفی ساخته می شود، تا مشتری بتواند بسته به نیاز خود، دستگاه کباب گیر مورد نیاز خود را شناسایی کرده و اقدام به خریداری آن بنماید. تفاوت های این دستگاه ها در ابعاد، بدنه، جنس پیستون، سیستم کارکرد و ... می باشند. اما تفاوت اصلی این دستگاه ها به توانایی تولید کباب آن ها در واحد زمانی بستگی دارد. به طور کلی دستگاه های کباب گیر به انواع رومیزی، مبله، دوقلو و تمام اتوماتیک تبدیل می شوند.

آیا کباب گیر/ سیخ گیر های رومیزی عمر کوتاهتری نسبت به کباب گیر/ سیخ گیرهای مبله  دارند؟

کیفیت دستگاه های کباب گیر رومیزی و مبله در یک سطح می باشد و هردوی آن ها طول عمر بلند و یکسانی را دارند. چیزی که باعث تفاوت میان این دو نوع کباب گیر می باشد، ابعاد آن ها و بالطبع تواناییشان در میزان تولید کباب می باشد.
البته باید دقت داشت که اگر تصمیم به مقایسه یک کباب گیر مبله و یک کباب گیر رومیزی را دارید، هردوی آن ها باید از یک برند و یک کارخانه باشند.

مطالب مرتبط :

 1.  دستگاه همبرزن اتوماتیک
 2. کباب سیخ گیر
 3. دیگبخار پز
 4. فروشدستگاه گوشت خردکن

برای مشاوره با همکاران ما در تماس باشید.

چند نفر آنلاین داریم

ما 101 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار و محصولات

24 فروردين 1400 / مدیر وب سایت
24 اسفند 1399 / مدیر وب سایت
24 اسفند 1399 / مدیر وب سایت
15 مهر 1399 / مدیر وب سایت

کاتالوگ

Analytical

آخرین محصولات

24 اسفند 1399 / مدیر وب سایت
24 اسفند 1399 / مدیر وب سایت
23 مرداد 1399 /
09 مرداد 1399 /

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شرکت اصفهان تک ماشین از اخرین اخبار ، محصولات و تخفیفات ویژه با خبر شوید .
Subscribe now