• تلفن:35274002 -031

  • موبایل:09133099465

دستگاه سیخگیر یا کباب زن چیست ؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دستگاه سیخگیر یا کباب زن چیست ؟

دستگاه سیخگیر یا دستگاه کوبیده زن برای به سیخ کشیدن گوشت چرخ کرده و تهیه کباب کوبیده مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه کباب زن یا کباب زن برقی یکی از دستگاه های کاربردی تجهیزات آشپزخانه صنعتی است.


کباب کوبیده گوشت و مرغ یکی از غذاهای مورد پسند ایرانی ها است که در محافل خانوادگی، مجالس و رستوران ها صرف می شود. تهیه کباب کوبیده به مهارت زیادی نیاز دارد و یکی از مهم ترین مراحل که حتی بهترین آشپز ها نیز گاهی در انجام آن مشکل دارند، به سیخ کشیدن گوشت است. بعد از مرحله ی به سیخ کشیدن کباب کوبیده مرحله ی پخت کباب است که با دستگاه کباب پز تابشی می توان به آسانی آن را انجام داد . در ادامه در خصوص انواع دستگاه سیخگیر یا کباب گیر در صنایع غذایی بیشتر توضیح خواهیم داد.

انواع دستگاه سیخ گیر و کباب گیر

دستگاه سیخ گیریا کباب زن دستی


کباب غذای پرطرفداری است و خیلی از افراد دوست دارند آن را به شکل شخصی و در خانه تهیه کنند و به همین علت نیز مدل های خانگی کوچک کباب زن طراحی شده است که بیشتر به کباب زن دستی یا دستگاه کباب زن خانگی معروف شده است.
نحوه استفاده از دستگاه کباب زن خانگی یا کباب زن دستی اینگونه است که از محفظه بالای دستگاه، گوشت را ریخته و پس از گرم شدن المنت و صفحه‌های داخلی دستگاه، گوشت به راحتی پخش شده و دور سیخ را می‌گیرد. به این ترتیب با دستگاه کباب زن خانگی می‌توانید به راحتی سیخ‌های کباب مرتب و شکیلی داشته باشید و دیگر نگران ریخته شدن مواد کباب نباشید.
کباب زن دستی ساده همانند قالبی است که سیخ در میان آن‌ها قرار می‌گیرد و می تواند مواد کباب کوبیده را بر روی سیخ قرار دهند. این مدل ها معمولا فلزی هستند و با نیروی دست کار می کنند و به همین دلیل به دستگاه کباب زن دستی فلزی معروف است.

دستگاه سیخگیر یا دستگاه کباب زن صنعتی

دستگاه کوبیده زن صنعتی یا کباب زن رستوران توان تولیدی بالایی دارد که به دستگاه کباب زن اتوماتیک نیز گفته می‌شود و در رستوران‌ها و آشپزخانه های صنعتی و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در مقیاس های بزرگ و صنعتی برای شستشو راحت سیخ ها از دستگاه های شستشو مانند دستگاه سیخ شوی حلزونی استفاده کرد. کباب زن برقی یا دستگاه کباب گیر نام دیگر این دستگاه است. در این مقاله درباره دستگاه سیخگیر یا کوبیده زن بیشتر توضیح خواهیم داد

سیخ گیر رومیزی
برخی رستوران ها به میزان ظرفیت کباب محدودی نیاز دارند و برای همین سعی می کنند دستگاه کوبیده زن کوچک‌تری تهیه کنند. دستگاه کباب زن رومیزی یک دستگاه کباب زن صنعتی است که اندازه و ظرفیت کمتری دارد و معمولا زمان کار و استراحت محدودی دارند. عملیات سیخ زدن این دستگاه ها اتوماتیک انجام می شود و به همین دلیل می‌توان به آن‌ها دستگاه کباب زن اتوماتیک نیز گفت. قیمت این دستگاه کباب زن رستوران کمتر از مدل‌های دیگر است.

سیخ گیر هیدرولیک مبله

حرفه ای ترین و کامل ترین مدل دستگاه کباب زن، دستگاه کباب زن ایستاده است و معمولا می تواند به مدت 5 ساعت به شکل دائم به عملیات خود ادامه دهند. این دستگاه کوبیده زن دارای سیستم های ایمنی و کارایی زیادی است و می تواند به خوبی تمام نیازهای یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی را برطرف کنند.

کاربردهای دستگاه سیخ گیر و کباب گیر

-خانه ها و دورهمی های خانوداگی

-رستوران ها

-آشپزخانه های صنعتی

-صنایع تولید مواد غذایی

مزایای استفاده از دستگاه کباب زن و کباب گیر


بهداشتی : این دستگاه های کباب سیخ گیر بدون نیاز دست عملیات به سیخ زدن گوشت ها را انجام می دهند و به همین علت بهداشت زیادی دارند. محفظه ها و قطعات دستگاه کوبیده زن نیز معمولا از استیل ضد زنگ ساخته می شود که قابلیت نظافت بالایی دارد.

به سیخ کشیدن یکنواخت : یکی از بهترین قابلیت های استفاده از دستگاه کباب زنی یکنواختی و یکی بودن سیخ ها است. این دستگاه ها می توانند مقدار مشخصی گوشت را وارد محفظه کنند و بر همان اساس سیخ را پر کنند. بدین ترتیب تمام سیخ ها کباب های به یک اندازه خواهند داشت.

از بین رفتن خطر ریختن و خراب شدن کباب : استفاده از قالب های درست و ایجاد فشار مناسب موجب می شود کباب ها روی سیخ ها به شکل کامل قرار بگیرند و خطر ریختن کباب از بین برود. تکنیک های آب زدن به گوشت و سیخ نیز می تواند به شکل راحت تری در استفاده از دستگاه کوبیده زن به کار برده شود.

راحتی درست کردن کباب کوبیده مرغ : کوبیده مرغ به دلیل نرم بودن گوشت مرغ معمولا یکی از کار های سخت برای آشپز ها است و افراد زیادی نمی توانند کباب کوبیده مرغ سیخ بگیرند. در صورت استفاده از دستگاه کباب زن و کباب گیر شما دیگر مشکلی در سیخ گرفتن کوبیده مرغ نخواهید داشت و به راحتی می توانید این غذا را نیز به منوی خود اضافه کنید.

جلوگیری از هدر رفت : شما می توانید مقدار مواد گوشت اولیه را بر اساس میزان هر گوشت محسابه کنید و به شکلی دستگاه کوبیده زن را تنظیم کنید که تمامی مواد برای سیخ ها استفاده شوند و دیگر اضافه نداشته باشید.

سئو و بهینه سازی سایت در اصفهان , سئو سایت در اصفهان

 

چند نفر آنلاین داریم

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آخرین اخبار و محصولات

15 مهر 1399 / مدیر وب سایت
15 مهر 1399 / مدیر وب سایت
15 مهر 1399 / مدیر وب سایت
15 مهر 1399 / مدیر وب سایت

کاتالوگ

Analytical

آخرین محصولات

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شرکت اصفهان تک ماشین از اخرین اخبار ، محصولات و تخفیفات ویژه با خبر شوید .
Subscribe now